Co to jest Code With Me?
JetBrains Code With Me to nowe narzędzie do współpracy nad kodem dostępne dla platformy IntelliJ, które umożliwia ludziom wspólną pracę nad kodem w ich środowisku IDE w czasie rzeczywistym. W ciągu ostatniego roku Code With Me otrzymało ogromną liczbę pozytywnych opinii od użytkowników programu wczesnego dostępu, z których wielu podkreślało, w jaki sposób ułatwił on im pracę podczas pandemii.
Code With Me umożliwia osobie (gospodarzowi) z IntelliJ IDEA (Community i Ultimate), WebStorm, PyCharm (Community and Professional), PhpStorm, CLion, GoLand lub RubyMine, aby zaprosić innych (zaufanych gości) do współpracy nad kodem. Istnieją 4 rodzaje dostępu, które gospodarz może zapewnić gościom:
dostęp tylko do odczytu do projektu głównego (domyślnie). Dzięki temu zaufany gość może nawigować po projekcie, wyświetlać różne pliki należące do projektu oraz eksplorować projekt i jego strukturę.
dostęp do edycji projektu głównego. Zapewnia to zaufanemu gościowi wszystkie powyższe uprawnienia, a także umożliwia mu modyfikowanie plików.
pełny dostęp do głównego projektu. Zapewnia to zaufanemu gościowi pełny dostęp do wszystkich powyższych, a ponadto dostęp do funkcji IDE, takich jak wbudowany terminal, debugowanie i uruchamianie projektu.
dostęp niestandardowy. Pozwala to na precyzyjne dostrojenie określonych uprawnień.
Należy pamiętać, że są to domyślne poziomy uprawnień dla nowych połączeń. W trakcie sesji można je zmienić dla wszystkich użytkowników lub dla poszczególnych użytkowników.
Należy pamiętać, że zezwolenie zaufanym gościom na dostęp do projektów oznacza, że będą oni mogli również uzyskać dostęp do części komputera hosta, w zależności od powyższych ustawień. Za prawidłowe ustawienia i konfigurację zabezpieczeń odpowiada host. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z często zadawanymi pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa.
Co Twój dział IT musi wiedzieć
Code With Me korzysta z dostępu do sieci, aby umożliwić współpracę. Domyślną konfiguracją jest użycie serwera JetBrains Lobby Server, dostarczanego jako usługa przez JetBrains. Te serwery są hostowane na Google Cloud Platform. Sieć powinna umożliwiać dostęp do code-with-me.jetbrains.com, a także zezwolenie na przydzielanie losowych portów TCP w zakresie od 5990 do 65536. Porty UDP służą do nasłuchiwania połączeń przychodzących.
Code With Me komunikuje się za pośrednictwem rozproszonego protokołu open source stworzonego przez JetBrains i używa TLS 1.3 do szyfrowania od końca do końca. Aby działać poprawnie, serwer Lobby JetBrains musi znać lokalne adresy IP, nazwę projektu i nazwę użytkownika. Nie uzyskuje dostępu do informacji związanych z zawartością projektu, takich jak źródła, pliki projektu, pliki konfiguracyjne itp., Które są przesyłane za pomocą szyfrowania typu end-to-end.
Audyty bezpieczeństwa
Code With Me przeszedł serię audytów bezpieczeństwa, które zweryfikowały między innymi:
Kontrola dostępu.
Poufność.
Typowe słabości bezpieczeństwa.
Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z często zadawanymi pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa.
Opcja Enterprise na miejscu
Jeśli Twoja organizacja woli korzystać z wewnętrznego serwera przekazującego, Code With Me może zapewnić rozwiązanie Enterprise, które umożliwia hostowanie własnego serwera. Program Code With Me Enterprise będzie dostępny do testowania i zakupu od 6 kwietnia 2021 r.
Code With Me Premium to:
do 50 gości
Nieograniczona długość sesji
Nieograniczona liczba spotkań
Wsparcie techniczne poprzez e-mail
To narzędzie jest dołączone w:
- IntelliJ IDEA
- PyCharm
- PhpStorm
- CLion
- GoLand
- RubyMine
- AppCode
- WebStorm
Producentem programu Code With Me jest JetBrains.
Z regulaminu sklepu: §8. "zdjęcia programów sprzedawanych w sklepie są wizualizacją licencji na program", gdyż w większości są to licencje elektroniczne. Sklep wyświetla ceny brutto(z vat) oraz ceny netto oprogramowania.
Nowa licencja ReSharper dla pojedynczych programistów z możliwością pozostania przy wersji aktualnej na czas zakupu, nawet gdy subskrypcja wygaśnie.